Aktualności

Areszt za kradzież auta i żądanie okupu

Data publikacji 16.05.2016

Do aresztu śledczego trafił podejrzany o kradzież samochodu w Szprotawie. Mężczyznę podejrzanego o kradzież BMW i próbę wyłudzenia okupu za auto zatrzymali żagańscy policjanci służby kryminalnej.

8 maja tego roku policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu m-ki BMW. W aucie był też portfel z pieniędzmi i dokumentami. Straty związane z tą kradzieżą zostały oszacowane na prawie 10 tys. złotych. 

Już cztery dni później, po działaniach operacyjnych, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę podejrzewanego o kradzież BMW. Do zatrzymania 33-latka doszło na terenie Iłowej. W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży samochodu oraz żądania okupu w kwocie 1,5 tys. złotych w zamian za zwrot skradzionego auta i dokumentów. W czasie zatrzymania 33-latka, policjanci zabezpieczyli pieniądze z okupu.

Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 33-latka do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. 14 maja sad przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za kradzież samochodu poprzez włamanie do niego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za żądanie okupu w zamian za zwrot zabranej bezprawnie rzeczy – kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

tel. 695 870 058

Powrót na górę strony