Aktualności

Zawsze gotowi do niesienia pomocy – policyjni ratownicy

Data publikacji 09.05.2016

W piątek (6 maja) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki zawodów policyjnych ratowników. Z testem wiedzy i zadaniem praktycznym najlepiej poradzili sobie policjanci ze Wschowy. Będą oni reprezentować lubuskich garnizon w finale ogólnopolskim, który już niebawem odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Policjanci codziennie podejmują setki, jeśli nie tysiące interwencji. Często są pierwsi na miejscu wypadku drogowego, pożaru – jeszcze przed załogami pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej. W takich sytuacjach bardzo często zagrożone jest ludzkie życie, a każda sekunda decyduje o powodzeniu akcji ratunkowej. Wiedza i umiejętności praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy są niezbędne w policyjnej służbie.

6 maja w siedzibie lubuskiej policji odbył się finał wojewódzki IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wzięło w nim udział 10 najlepszych policyjnych drużyn z województwa lubuskiego. Uczestnicy na początku musieli się zmierzyć z testem wiedzy. Po jego rozwiązaniu przystąpili do drugiej, praktycznej części zawodów. Polegała ona na sprawdzeniu umiejętności praktycznych policyjnych ratowników – odpowiedniej oceny sytuacji na miejscu zdarzenia, zebrania najważniejszych informacji od osoby potrzebującej pomocy czy samych czynności ratowniczych. W całych zawodach najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Będą oni reprezentować lubuską policję w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 18 – 20 maja w Szkole Policji w Słupsku.

 

Opracował: sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony