Aktualności

Wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Data publikacji 03.05.2016

To już tradycja, że w uroczystych obchodach uchwalenia Konstytucji 3-go Maja bierze udział Lubuska Policja. W 225 rocznicę powstania tego dokumentu garnizon był reprezentowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosława Janiaka.

Podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Trzeciego Maja nie mogło zabraknąć przedstawicieli Policji. Lubuski garnizon reprezentował Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Jarosław Janiak wraz z I Zastępcą, insp. Krzysztofem Sidorowiczem i kadrą kierowniczą. Towarzyszył im poczet sztandarowy oraz kompania honorowa. Organizatorem obchodów Święta Konstytucji 3 Maja był Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Prezydentem Miasta Gorzowa Wlkp. Jackiem Wójcickim.

Uroczystość otworzyła msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył biskup Paweł Socha. Po jej zakończeniu kompanie honorowe wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą uroczyście przeszły na Plac Katedralny. Tutaj podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Szacunek dla narodowego dziedzictwa oddały nie tylko służby mundurowe, ale także wielu gości, przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców. Każdy chciał wyrazić swój patriotyzm i przywiązanie do narodowych symboli. W ten szczególny dzień Lubuszanie identyfikują się z biało-czerwonymi barwami. W obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja licznie pojawiły się narodowe flagi.

 

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

Powrót na górę strony