Aktualności

Odpowiedzialny za fałszywy alarm bombowy w rękach Policji

Data publikacji 09.04.2016

Wschowscy kryminalni zatrzymali 26 - letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, odpowiedzialnego za wywołanie w piątkowe popołudnie fałszywego alarmu bombowego we wschowskim szpitalu. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że do zatrzymania nieodpowiedzialnego mężczyzny doszło w niespełna cztery godziny po nieodpowiedzialnym zgłoszeniu.

W piątkowe popołudnie dyżurny wschowskiej Policji odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował go o tym, że we wschowskim szpitalu została podłożona bomba. Reakcja wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego była błyskawiczna.

Wschowscy policjanci zabezpieczyli teren placówki zdrowotnej w której przebywało około 170 osób. Mundurowi uniemożliwili wejście do szpitala oraz wjazd na teren parkingu postronnym osobom. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem przebywających w szpitalu pacjentów i personelu kliniki przeprowadzono wnikliwe poszukiwania ładunku wybuchowego. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia, przyległy teren oraz parkingi szpitalne. Jak się okazało był to fałszywy alarm.

Wschowscy kryminalni podjęli skuteczne działania, które w rezultacie naprowadziły ich na trop niemającego nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem zgłaszającego. Okazał się nim 26 - letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W ciągu niespełna czterech godzin od zaalarmowania Policji, autor fałszywego alarmu był już w rękach mundurowych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożonym ładunku wybuchowym, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

podkom. Maja Piwowarska

KPP we Wschowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.59 MB)

Powrót na górę strony