Aktualności

Włamał się do podstawówki. Usłyszał zarzuty

Data publikacji 07.04.2016

Policjanci ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do szkoły podstawowej w Żabicach. Łupem 22-latka padły pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu do szkoły w Żabicach w niedzielę (3 kwietnia). Ustalono, że sprawca dostał się do wnętrza budynku po wybiciu szyby w jednym z okien. Ze środka został skradziony sprzęt elektroniczny będący na wyposażeniu podstawówki m.in. laptopy, monitory, komputery. Dodatkowo włamywacz ukradł pieniądze oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Na tym jednak nie poprzestał – do pomieszczeń klasowych wchodził rozbijając drzwi siekierą, czym spowodował jeszcze większe szkody. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Słubiccy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Rozpoczęła się analiza zebranych materiałów i zabezpieczonych dowodów, a także typowanie sprawców. Już następnego dnia dzielnicowi z Górzycy znaleźli część skradzionych przedmiotów na terenie opuszczonej posesji. Stamtąd policyjny pies tropiący doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania domniemanego włamywacza. Okazało się, że do szkoły najprawdopodobniej włamał się 22-letni mieszkaniec gminy Górzyca. Mężczyzny nie było w mieszkaniu, ale nie długo cieszył się wolnością, gdyż następnego dnia został zatrzymany przez słubickich kryminalnych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W środę (6 kwietnia) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

 

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach

Powrót na górę strony