Aktualności

Policyjne motocykle wyruszyły na drogi Zielonej Góry

Data publikacji 05.04.2016

Od kilku dni na drogach powiatu zielonogórskiego zaobserwować można policyjne motocykle. Dzięki wykorzystaniu ich w codziennej służbie, policjanci mogą sprawniej i skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach. Patrole motocyklowe towarzyszyć będą nam aż do jesieni.

Od kilku dni cieszymy się ciepłą i słoneczną pogodą. Jednym słowem – wiosna! To idealny moment na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Również dla policjantów ruchu drogowego, którzy używają policyjnych motocykli podczas pełnienia służby na drogach powiatu zielonogórskiego. Mundurowi dysponują szybkimi motocyklami Honda CBF1000, dzięki którym mogą szybko i sprawnie dokonywać kontroli drogowych. Ponadto poruszanie się takim środkiem transportu pozwala policjantom dojechać w każde, trudno dostępne dla radiowozów miejsce. Godziny największego natężenia ruchu nie stanowią dla nich problemu i i nawet w takich przypadkach policjanci mogą czuwać na bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oprócz patrolowania ulic policjanci na motocyklach kierowani są także do obsługi zdarzeń drogowych.

Wiosenna aura sprzyja temu, że na ulicach z dnia na dzień przybywa motocyklistów i rowerzystów. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na ich zachowanie na drogach i przestrzeganie przepisów drogowych. Sprawdzają również, jak wobec nich zachowują się kierujący samochodami. Pamiętajmy, aby poruszając się po drogach, należy szanować każdego uczestnika ruchu drogowego, czy to kierującego samochodami czy jednośladami. Dlatego nie zapominajmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Jadąc motocyklem pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa:

  • nie siadaj za kierownicę po alkoholu lub narkotykach

  • dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach

  • nie jedź slalomem między pojazdami

  • zawsze zakładaj kask ochronny

  • pamiętaj o odzieży ochronnej

  • zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego

  • przestrzegaj przepisów kodeksu drogowego

  • nie przeceniaj swoich umiejętności

  • nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia.

 

Źródło: sierż. Kamila Wydrych

KMP w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.93 MB)

Powrót na górę strony