Aktualności

Bezprawny rejs

Data publikacji 05.04.2016

Nowosolscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży łodzi sportowej z portu w Nowej Soli. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny wieczór (3 kwietnia) oficer dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał informację, że po Odrze w porcie w Nowej Soli pływa łódka z czterema osobami. Ich głośne zachowanie wskazywało według zgłaszającego, że mogą oni znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Wezwani do pomocy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej bezpiecznie odholowali łódź do brzegu, a policjanci zatrzymali grupę osób. Łodzią płynęły dwie kobiety (19 i 39 lat) oraz dwóch mężczyzn (29 i 39 lat). Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że wszyscy są nietrzeźwi i mają swoim organizmie około 2 promili alkoholu. Cała czwórka została zatrzymana do wytrzeźwienia. Odzyskana łódź wróciła do właściciela.

Za swoje nierozsądne zachowanie kobiety i mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Poza kradzieżą łodzi, dwie osoby usłyszą również zarzut  znieważenia policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierż. Justyna Sęczkowska

KPP w Nowej Soli

Powrót na górę strony