Szybkie zatrzymanie za rozbój i pobicie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Szybkie zatrzymanie za rozbój i pobicie

Data publikacji 21.03.2016

Policyjny patrol już po kilkunastu minutach zatrzymał dwóch mieszkańców gminy Międzyrzecz. 49 i 27-latek odpowiedzialni są za pobicie i rozbój. Materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych był przekonujący. Sąd bowiem zastosował wobec napastników najsurowszy środek zapobiegawczy- trzy miesiące aresztu.

Całe zdarzenie miało miejsce w południe kilka dni temu. Mieszkaniec jednego z osiedli zauważył jak dwóch mężczyzn bije i kopie leżącą na ziemi osobę. Łupem napastników padły pieniądze. 67-letni świadek tego zdarzenia nie pozostał obojętny, zachowując wzorową i obywatelską postawę  zainterweniował wobec agresywnych mężczyzn. Ale i on stał się ofiarą i został przez mężczyzn pobity. Przechodnie zawiadomili Policję. Zaalarmowani mundurowi dosłownie już kilkanaście minut po zdarzeniu, kilka ulic dalej, zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tą sytuacją.  W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. To osoby w wieku 49 i 27 lat, którzy trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu możliwe było przeprowadzenie czynności procesowych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że młodszy z nich działał w tak zwanej „recydywie” i dodatkowo odpowie za groźby kierowane do 67-letniego mężczyzny jak i policjanta. Do katalogu przestępstw zostanie mu również dopisane znieważenie funkcjonariusza.

W sobotę /19 marca/ na wniosek śledczych Sąd zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

sierż. sztab. Karolina Przybyłowicz

KPP w Międzyrzeczu