Aktualności

Ładowarką z 3 promilami

Data publikacji 18.03.2016

Kompletnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku wykazał się 48-latek, który obsługiwał kilkunastotonową ładowarkę mając w organizmie trzy promile. Sytuacja miała miejsce w jednym z zakładów w Skwierzynie. Miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sytuacji.

W czwartek/17.03.br./ policjanci ze Skwierzyny interweniowali w jednej z miejscowych firm. To tam 48-letni mężczyzna pracował jako operator ładowarki. Osoba ta nie zważając na bezpieczeństwo innych przewoziła drewno znajdując się w stanie nietrzeźwości. Sposób jazdy zaniepokoił innego kierowcę, który na miejsce wezwał Policję. Skwierzyński patrol wyczuł od kierującego alkohol. Badanie wykazało, że 48-letni mieszkaniec gminy Skwierzyna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Tak lekkomyślne zachowanie mogło doprowadzić do wypadku. Teraz mundurowi wyjaśniają jak doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem pijanego operatora. Mężczyzna odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości. Mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Na słowa uznania zasługuje osoba, która widząc zagrożenie zaalarmowała policjantów. Dzięki temu mundurowi byli w stanie szybko i skutecznie interweniować. To prawdopodobnie zapobiegło tragedii. Policjanci przypominają, aby w każdym podobnym przypadku, kiedy mamy podejrzenie, że kierujący lub operator maszyny może znajdować się pod wpływem alkoholu o jak najszybsze powiadomienie służb.

 

źródło:

sierż. szt. Karolina Przybyłowicz

KPP w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony