Aktualności

Ślubowali na sztandar

Data publikacji 11.03.2016

33 nowoprzyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie. W obecności Wojewody Lubuskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji, rodzin oraz zaproszonych gości wypowiedzieli słowa roty. Już w przyszłym tygodniu wyjadą na półroczne szkolenie.

To ważny dzień dla 10 kobiet i 23 mężczyzn. W siedzibie lubuskiej komendy złożyli ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji. Rozpoczynają służbę w formacji, która na rynku pracy od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Chętni powtarzają, że jest to zajęcie ciekawe, stabilne oraz dające szansę rozwoju.

W sali konferencyjnej lubuskiej komendy zebrali się najbliżsi mianowanych policjantów. 33 funkcjonariuszy w obecności Wojewody Lubuskiego, Władysława Dajczaka, oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji, mł. insp. Jarosława Janiaka wypowiedziało słowa roty ślubowania.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak cieszy się, że w szeregi policji zostało przyjętych 33 funkcjonariuszy. To mundurowi, którzy będą dbać o porządek i bezpieczeństwo w jednostkach województwa. Wojewoda wyraził słowa uznania dla osób, które zdecydowały się rozpocząć służbę w policji. Życzył powodzenia i satysfakcji z pracy w mundurze.

Szef lubuskich policjantów przypomniał, że służba to zaszczyt, ale przede wszystkim praca na rzecz innych. Nie zawsze jest łatwa i często wymaga poświęcenia. Każdy dzień niesie za sobą nowe doświadczenia. Zaznaczył, że funkcjonariusz powinien dbać o swój rozwój i wyróżniać się profesjonalizmem.

Już w przyszłym tygodniu (15 marca br.) posterunkowi wyjadą na półroczne szkolenie. W Pile poznają przepisy prawa i techniki interwencji. Kolejnym ich etapem będzie wyjazd na kilkutygodniowe praktyki. Kiedy wrócą, będą gotowi do służby w szeregach lubuskiej policji.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

Powrót na górę strony