Aktualności

Areszty za kradzież rozbójniczą i pobicie

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci z Żar dotarli do trzech osób podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej i pobicia. Wobec dwóch 19-letnich mężczyzn sąd zastosował areszt, trzeci 19-latek pozostanie pod dozorem Policji.

Do zdarzenia doszło 1 marca br. w Żarach przed jednym z komisów. 19-latek, który był w towarzystwie trzech młodych mężczyzn, zaczepił pokrzywdzonego zabrał mu telefon, a następnie zażądał 20 złotych. Kiedy pokrzywdzony powiedział, że nie ma pieniędzy ten oświadczył, że odda telefon jeżeli dostanie gotówkę. Chłopak udał się natychmiast do znajomej i pożyczył żądaną kwotę. Kiedy dał pieniądze 19-latek oświadczył, że nie odda ani telefonu, ani pieniędzy, grożąc przy tym pobiciem, jeżeli spróbuje poinformować policję o zdarzeniu. Do przestępczego działania włączyło się jeszcze dwóch młodych mężczyzn, czwarty pozostał obserwatorem całego zajścia. 19-latkowie pobili pokrzywdzonego, wielokrotnie uderzając go po twarzy, jeden z nich próbował zabrać jeszcze zegarek, jednak odstąpił po chwili od tego zamiaru. Mężczyźni kilkukrotnie grozili pokrzywdzonemu, jeżeli o całym zajściu poinformuje policję lub inne osoby, po czym oddalili się.

Policjanci po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, natychmiast rozpoczęli działania w kierunku ustalenia i zatrzymania osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa. W dniach 4 i 7 marca br. funkcjonariusze zatrzymali 19-letnich mężczyzn podejrzanych o pobicie, kradzież rozbójniczą oraz groźby. Wobec jednego z mężczyzn sąd zdecydował o dwóch miesiącach aresztu, kolejny aresztowany został na trzy miesiące, wobec trzeciego zastosowano dozoru Policji.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za kradzież rozbójniczą do lat 10.

 

 

źródło:

mł. asp. Aneta Berestecka

KPP Żarach

 

Powrót na górę strony