Aktualności

Nie potrafili zachować się w komendzie

Data publikacji 08.03.2016

Dziewięciu młodych mężczyzn awanturowało się w holu Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Wykrzykiwali wulgaryzmy i uderzali pięściami w szybę pomieszczenia dyżurnych. Skuteczne działanie policjantów przywróciło porządek. Mężczyźni za chuligańskie zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 6 marca br., tuz po godz. 6:00 przy ul. Zielonej 2 w Świebodzinie. Do budynku Komendy Powiatowej Policji weszło dziewięciu młodych mężczyzn w wieku od 18 do 22 lat. Mężczyźni zaczęli się głośno zachowywać. Używali wulgaryzmów, a swoją agresję kierowali wobec dyżurnego i jego zastępcy, którzy pełnili służbę w pomieszczeniu oddzielonym od holu dużym oknem. Agresorzy zaczęli uderzać w szybę pięściami. Nie przeszkadzało im to, że jest to obiekt policji. Prośby dyżurnych o zachowanie zgodne z prawem nie przynosiły żadnego skutku. Do komendy zostały wezwane patrole, które w tym czasie znajdowały się w pobliżu. Już po chwili policjanci przywrócili porządek w miejscu, w którym nigdy wcześniej, w takiej sprawie, nie interweniowali.

Mężczyźni wydawali się zaskoczeni interwencją policjantów. Podczas wyjaśniania tego zajścia funkcjonariusze ustali, że większość agresorów znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Młodzi awanturnicy przyznali się również, że ich zachowanie miało być odwetem za wcześniejszą interwencje policjantów. Nie podobało im się, że wobec dwójki z nich, policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.  Interwencja dotyczyła wykroczeń, jakich dopuścili się kilka godzin wcześniej na Placu Dworcowym w Świebodzinie. Wówczas ich zachowanie i brak skruchy wyłączały możliwość zastosowania przez policjantów innych środków prawnych, niż skierowanie wniosków o ukaranie do Sądu.

Teraz do poprzednich zarzutów, oboje usłyszą kolejne. Nie ominie to również ich kolegów. Najpierw jednak nietrzeźwi agresorzy swoje postępowanie musieli przemyśleć, trzeźwiejąc w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Za ten chuligański czyn, wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.  

 

asp. Łukasz Szymański

KPP Świebodzin

tel. 519 534 237

Powrót na górę strony