Aktualności

Jechał na zakazie, miał ponad 2,5 promila

Data publikacji 04.03.2016

Skrajna nieodpowiedzialność i brak zdrowego rozsądku – tak trzeba podsumować zachowanie 39-letniego kierowcy opla. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policjantów z Oddziałów Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że jechał pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek /29 lutego/ informowaliśmy o 12 kierowcach zatrzymanych przez gorzowskich policjantów za jazdę na podwójnym gazie.
http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/15392,Policjanci-zatrzymali-12-nietrzezwych.html

Trzy dni później /w czwartek 3 marca/ mundurowi z Gorzowa zatrzymali 54-letnią kobietę, która jazdę zakończyła na policyjnej kontroli. Okazało się, że miała w organizmie prawie 0,7 promila. Szybka i skuteczna interwencja była możliwa dzięki informacji jaką dostaliśmy na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/15451,Wpadla-dzieki-informacji.html

Tego samego dnia uwagę policjantów z Oddziałów Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. zwrócił opel i siedzący za jego kierownica kierowca. Cała sytuacja miała miejsce przy jednym z marketów w Kłodawie. Kiedy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli okazało się, że jego kierowcą jest 39-latek, który miał problemy z zachowaniem równowagi. Już wtedy policjanci zdali sobie sprawę, że kierowca jest pijany. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie powinien siadać za kierownice jeszcze z innego powodu. Okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, które popełnił odpowie przed sądem.

Również w czwartek na ul. Mickiewicza w Gorzowie patrol gorzowskiej drogówki zatrzymał do kontroli 29-latka. W tym przypadku kierowca również złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dodatkowo był poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W Kostrzynie z kolei jazdę na policyjnej kontroli zakończył motocyklista. Nieodpowiedzialny 29-latek miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Od kilku lat liczba pijanych kierowców na lubuskich drogach sukcesywnie spada. Jeszcze w 2008 roku takich kierowców lubuscy policjanci zatrzymali 9161, a w 2015 roku 4249. Liczba kierowców pod wpływem alkoholu spada przy jednoczesnym wzroście liczby badań na zawartość alkoholu. W 2008 roku policjanci z lubuskiej drogówki przeprowadzili 28988 badań. W 2015 roku takich badań było 649052.

opracował:

st. sierż. Tomasz Bartos

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony