Aktualności

Odpowiedzą za handel narkotykami

Data publikacji 29.02.2016

Efektem pracy wschowskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej było zatrzymanie trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków. Młodzi mieszkańcy gminy Wschowa najbliższe trzy miesiące, decyzją sądu spędzą za kratkami.

Działania wschowskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zabezpieczenie około 50 gramów amfetaminy u jednego z mieszkańców powiatu wschowskiego. Zaskoczony 22-latek zdążył jedynie towar przygotować do sprzedaży. Jak ustalili kryminalni młody mężczyzna wcześniej zdążył upłynnić ponad 32 gramy marihuany. Pozostali dwaj mieszkańcy powiatu wschowskiego zajmujący się tym przestępczym procederem zdążyli już spieniężyć 113 gramów marihuany i 50 sztuk tabletek Extazy, które nielegalnie przywieźli do Polski. Szacowana wartość rynkowa zabezpieczonego, jak i sprzedanego w ostatnim czasie towaru to około 6 tys. złotych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej we Wschowie i zadecydował o tym, że najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą za kratami.

Za wprowadzenie do obrotu  znacznej ilości środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej grozi do 12 lat pozbawienia wolości.

 

źródło:

mł. asp. Maja Piwowarska

KPP we Wschowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.11 MB)

Powrót na górę strony