Aktualności

Areszt za uwięzienie byłej dziewczyny

Data publikacji 29.02.2016

Strzeleccy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który uwięził w swoim mieszkaniu byłą dziewczynę, bił ją i groził pozbawieniem życia. Pomoc znajomej oraz szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny. Został aresztowany na trzy miesiące.

W poniedziałek 22 lutego br. strzeleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie więzionej w mieszkaniu jednego ze strzeleckich bloków. Zgłaszającą była koleżanka uwięzionej kobiety, która otrzymała od niej sms-a z prośbą o pomoc i od razu powiadomiła Policję. Mundurowi przybyli pod wskazany adres. Po dłuższej chwili otworzyła im wystraszona młoda kobieta, która poinformowała policjantów, że agresywny mężczyzna uciekł przez okno. Dodatkowo mówiła, że ten więził ją, bił i groził pozbawieniem życia.

Mundurowi niezwłocznie zaczęli poszukiwania 21-latka, który po kilkugodzinnej akcji wpadł w ręce mundurowych i został zatrzymany. Po przeprowadzonych czynnościach, mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności, gróźb karalnych, oraz spowodowania obrażeń ciała. Decyzją Sądu Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich został on aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

st. post. Mateusz Sławek

KPP w Strzelcach Kraj.

Powrót na górę strony