Aktualności

Nowy szef gorzowskich policjantów

Data publikacji 25.02.2016

Mł. insp. Stanisław Panek został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. W uroczystej zbiórce w siedzibie jednostki udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak oraz zaproszeni goście.

W czwartek (25 lutego) o godz. 13.00 w Komendzie Miejskiej Policji odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta. Stanowisko objął mł. insp. Stanisław Panek. Został zaprezentowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosława Janiaka, który pogratulował nominacji i życzył powodzenia w realizacji postawionych zadań.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także kadra kierownicza gorzowskiej jednostki. Ceremonię objęcia stanowiska rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Komendy Miejskiej Policji. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp., nadkom. Piotr Fabijański odczytał obecnym decyzję o powołaniu nowego komendanta.

Nowy szef gorzowskiej jednostki podziękował za zaufanie i przywitał się ze współpracownikami. Podkreślił, że gorzowska komenda od wielu lat osiąga dobre wyniki w ściganiu sprawców pospolitych przestępstw. Zarządzanie taką jednostką traktuje jak wyzwanie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo każdego mieszkańca miasta i powiatu gorzowskiego.

Mł. insp. Stanisław Panek ma 48 lat. W szeregi policji wstąpił 25 lat temu. Od 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze. Ostatnie 1,5 roku zarządzał międzyrzecką jednostką. Nowy szef gorzowskich policjantów ma wykształcenie prawnicze, dodatkowo ukończył studia podyplomowe - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Zarządzanie Kryzysowe. Na stanowisku komendanta miejskiego zastąpił podinsp. Pawła Rynkiewicza, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu.

 

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony