Autokary do kontroli - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Autokary do kontroli

Data publikacji 20.01.2016

Lubuscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywającym w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Tylko do środy /20 stycznia/ lubuscy policjanci skontrolowali ponad 50 autokarów.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla lubuskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Tylko do środy /20 stycznia/ lubuska drogówka skontrolowała ponad 50 autokarów. Cieszy fakt, że wszystkie pojazdy były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi i posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i ich opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować. W ubiegłym roku takich kontroli przez okres całych ferii było 84. Wówczas w dwóch przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, tym samym organizatorzy zobligowani byli do zapewnienia zastępczych autobusów.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

opracował:

st. sierż. Tomasz Bartos

video: kom. Marcin Maludy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.43 MB)