Aktualności

Poszukiwania 91-letniej kobiety

Data publikacji 14.01.2016

Szprotawscy i żagańscy policjanci prowadzili kolejne poszukiwania za starszą, schorowaną osobą, który nie powróciła do miejsca zamieszkania. 91-letnia kobieta została znaleziona późnym wieczorem na terenie Szprotawy.

13 stycznia tego roku, mieszkanka Szprotawy powiadomiła Policję, że jej 91-letnia mama, która wyszła po południu do kościoła, nie wróciła do miejsca swojego zamieszkania. Starsza pani była chora i miała trudności z samodzielnym poruszaniem się.

W związku z drugim już w tym tygodniu zagrożeniem życia i zdrowia starszej osoby, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu ogłosił alarm jednostki. W poszukiwania zaginionej kobiety zostali zaangażowani policjanci ze Szprotawy, Żagania oraz z oddziałów prewencji z KWP w Gorzowie Wlkp, którzy tego dnia na terenie Szprotawy pełnili służbę. W działania poszukiwawcze włączyli się również strażacy z JRG w Szprotawie i pobliskich ochotniczych straży pożarnych. Zostały użyte także psy patrolowo-tropiące ze Szprotawy i Żagania oraz kamera termowizyjna.

Policjanci działania prowadzili wielokierunkowo. Policjanci sprawdzali szpitale, stacje paliw, sklepy, postoje taxi, dworce PKP, PKS, kościoły. Jednocześnie przeczesywane były ulice Szprotawy, parki i skwery.

O godzinie 20.20 działania poszukiwawcze zakończyły się sukcesem – kobietę, która siedziała w zaciemnionym miejscu, przy byłej dyskotece przy ul. Koszarowej zauważył mieszkaniec Szprotawy, który wyszedł na spacer. Kobieta nie miała siły wrócić sama do domu. Na miejsce odnalezienia kobiety została wezwana karetka pogotowia. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział 50 osób. Wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze serdecznie dziękujemy.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

tel. 695 870 058

Powrót na górę strony