Aktualności

Skuteczna pomoc Policji

Kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera, pozostawienie człowieka na mrozie może skończyć się dla niego tragicznie. Policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie, wspólnie z pracownikami socjalnymi Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, podjęli skuteczną interwencję, dzięki której 57-letniemu mężczyźnie znaleziono schronienie w noclegowni.

Niskie temperatury narażają organizm na wychłodzenie. Pozostawienie bezdomnego człowieka na mrozie może doprowadzić do jego śmierci. W takich okolicznościach nie można polegać na deklaracjach takiej osoby, twierdzącej że wytrzyma bez wsparcia kilkunastostopniowe spadki temperatury. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, podjęli skuteczną interwencję wobec bezdomnego mężczyzny, który postanowił przeżyć zimę w zwykłym namiocie. 57-letni, pozbawiony dachu nad głową człowiek przebywał na obrzeżach Gorzowa. Mając informację o tym fakcie policjanci z Komendy Miejskiej regularnie, kilka razy na dobę sprawdzali jego sytuację. Za każdym razem starali się również informować go i namawiać do skorzystania z pomocy. Bezdomny przez dłuższy czas deklarował, że samodzielnie zdoła przetrwać zimę. Było to do zrozumienia w sytuacji, kiedy aura sprzyjała, a temperatury nie spadały poniżej zera. Kiedy jednak słupek rtęci zaczął wskazywać niższe wartości, Policja musiała podjąć skuteczne działania.

 W poniedziałek /05.01./ pomimo nieustających deklaracji mężczyzny, policjanci z gorzowskiej KMP, wspólnie z pracownikami Sekcji ds. Bezdomności Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, ponownie pojawili się u 57-latka. Mężczyzna, traktując tym razem poważnie argumenty przedstawiane przez służby, dał się ostatecznie przekonać. Dzięki zaangażowaniu i skutecznemu działaniu Policji i pracowników socjalnych nie został pozostawiony na mrozie i trafił do noclegowni. W schronisku im. Św. Brata Alberta bezdomny uzyska potrzebne wsparcie. Czekało tam na niego miejsce noclegowe i ciepły posiłek. Dzięki wspólnemu działaniu służb mężczyzna będzie miał również możliwość skorzystania z opieki lekarskiej oraz pomocy przy uzyskaniu niezbędnych dokumentów oraz świadczeń.

Poniedziałkowa akcja, to przykład skutecznych działań, jakie przez całą zimę, wspólnie z wolontariuszami i pracownikami socjalnymi, prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej. Mundurowi reagują na każde zgłoszenie, wielokrotnie udzielając pomocy potrzebującym. Ich praca zapewnia bezpieczeństwo, a wielu przypadkach zapobiega tragicznym skutkom, do jakich mogłoby dojść, gdyby nie udzielona w porę pomoc.

Powrót na górę strony