Aktualności

Nie uniknął odpowiedzialności za zabójstwo

Data publikacji 05.01.2016

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który usłyszał zarzut zabójstwa. To efekt ich skutecznej pracy, dzięki której możliwe było dotarcie do osoby odpowiedzialnej za ten okrutny czyn. Mężczyzna może zostać za kratkami do końca życia.

16 lutego tego roku mieszkaniec Długoszyna powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie o ujawnieniu zwłok ludzkich w stanie daleko posuniętego rozkładu. Ciało znajdowało się w pobliżu torowiska niedaleko tej niedużej miejscowości. W sprawie tej Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie wszczęła śledztwo. Powołany biegły medycyny sądowej określił, iż zgon osoby nie był zgonem naturalnym, a bezpośrednią przyczyną były obrażenia. Przeprowadzone badania DNA pozwoliły na identyfikację osoby. W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż była to kobieta- 24-letnia mieszkanka Sulęcina. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie oraz Prokurator Rejonowy w Sulęcinie podjęli szereg czynności procesowych i poza procesowych w tej sprawie. Przesłuchali członków rodziny oraz znajomych ofiary. Rozpoznanie okoliczności zaginięcia kobiety i jej śmierci trwało około pięciu miesięcy.

Na podstawie zebranych materiałów policjanci wspólnie z Prokuraturą ustalili osobę odpowiedzialną za to zdarzenie. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Sulęcina-sympatia ofiary. Policjanci Wydziału Kryminalnego 18 lipca tego 2015 zatrzymali 28-letniego mężczyznę, którego przesłuchano w charakterze podejrzanego. Następnie z jego udziałem przeprowadzono wizje lokalne na miejscu zdarzenia, celem weryfikacji przekazywanej przez niego wersji wydarzeń i ustalenia okoliczności zgonu kobiety.Do zabójstwa doszło 25 czerwca 2014 roku w pobliżu torowiska niedaleko miejscowości Długoszyn. Podczas spaceru pomiędzy mężczyzną a ofiarą doszło do kłótni w wyniku czego mężczyzna zadał kobiecie uderzenia w głowę, a następnie pozostawił ją w krzakach przy torowisku gdzie zwłoki przeleżały kolejne 8 miesięcy. Po zabójstwie, 28-latek z torebki ofiary dokonał kradzieży pieniędzy, dokumentów, karty bankomatowej i telefonu komórkowego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Sulęcina zarzutów: zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie oraz kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Łącznie usłyszał pięć zarzutów. Mieszkaniec Sulęcina był wcześniej karany za  przestępstwa przeciwko mieniu, działał w warunkach recydywy. 27 listopada 2015 roku Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp.

Sąd Rejonowy w Sulęcinie 18 lipca 2015 roku zdecydował, że mężczyzna ten trafi do aresztu, który przedłużył do 12 marca 2016 roku.

 

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źródło: asp. sztab. Alina Słonik

KPP w Sulęcinie

Powrót na górę strony