Aktualności

Włamywacze w areszcie

Data publikacji 17.12.2015

Błyskawicznie skojarzyli fakty, podjęli pościg i zatrzymali podejrzanych o włamanie i kradzież biżuterii w Świebodzinie. Zagadka włamania została rozwiązana w cztery dni od zdarzenia. Dwójka obcokrajowców podejrzanych o dokonanie tego czynu trafiła do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W niedzielę /13 grudnia br./ na drodze K92 w Wilkowie, pow. świebodziński, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli przejeżdżającą obok nich skodę na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast skojarzył, że jest to pojazd, którym najprawdopodobniej poruszają się osoby podejrzewane o włamanie do jednego z budynków jednorodzinnych w Świebodzinie.  Włamanie miało miejsce w niedzielę 9 grudnia br., łupem złodziei padła cenna biżuteria. Wówczas ustalenia i praca świebodzińskich kryminalnych pozwoliły m.in. na określenie pojazdu włamywaczy.

Podejrzewając, że autem poruszają się podejrzewani o włamania, policjanci drogówki natychmiast udali się za nim chcąc dokonać kontroli drogowej. Kierowca Skody widząc radiowóz na sygnale, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i gwałtownie przyśpieszył. Nie zważając na przepisy drogowe, uciekał przed policjantami.  W szarży skręcił w boczną uliczkę przy kościele. Tam ze względu na niedzielny ruch pojazdów, nie mogąc przejechać, zatrzymał pojazd i wspólnie z pasażerem próbował ucieczki na pieszo. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów, którzy pobiegli za podejrzewanymi, zakończyło się zatrzymaniem obu mężczyzn. W pojeździe policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły służyć do włamań. Podczas przeprowadzonych czynności procesowych ustalono, że mężczyźni ci są członkami większej zorganizowanej grupy, która dokonywała włamań również, na terenie innych miejscowości województwa lubuskiego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Świebodzińska prokuratura wystąpiła do Sądu o areszt dla  22-letniego obywatela Chorwacji oraz jego 25-letniego kompana, również obywatela Chorwacji. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obu mężczyzn na  3 miesiące.

 

źródło: asp. Łukasz Szymański

KPP w Świebodzinie

Powrót na górę strony