Aktualności

Szybko zatrzymany za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 16.12.2015

Żagańscy policjanci służby kryminalnej już po 20 minutach ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój z użyciem noża. Sytuacja ta wydarzyła się w salonie gier, w którym zatrzymany początkowo żądał wydania pieniędzy. W środę /16 grudnia/ policjanci złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności

15 grudnia tego roku, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z salonów gier. Ze wstępnych, policyjnych ustaleń wynikało, że do lokalu z grami wszedł młody mężczyzna, który był bardzo agresywny. Mężczyzna wyciągnął duży nóż kuchenny i grożąc pracownikowi lokalu, zażądał wydania najpierw pieniędzy z maszyn, a kiedy to okazało się niemożliwe, zabrał  telefon komórkowy.

 Po otrzymaniu zgłoszenia o dokonanym rozboju sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Dzięki dobremu rozpoznaniu i bezbłędnemu typowaniu sprawcy, w ciągu 20 minut ustalili podejrzewanego o dokonanie rozboju. Policjanci dotarli do miejsca, gdzie mógł ukryć się odpowiedzialny za napad. Siedmiu policjantów otoczyło wielorodzinny budynek. W jednym z mieszkań policjanci zatrzymali podejrzewanego o rozbój. 27-letni mężczyzna na widok policjantów próbował wyskoczyć przez okno, ale szybko i skutecznie został obezwładniony. W mieszkaniu policjanci znaleźli nóż kuchenny, którym posługiwał się napastnik.

Podejrzewany o przestępstwo rozbójnicze został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Żaganiu po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu podejrzanego, złożą wniosek o jego tymczasowe aresztowanie Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

KPP w Żaganiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.75 MB)

Powrót na górę strony