Aktualności

Odzyskane auta wartości 700 tysięcy złotych

Data publikacji 16.12.2015

Dzięki sprawnej akcji świebodzińscy policjanci odzyskali warte blisko 700 tysięcy złotych, dwa Range Rovery, skradzione wcześniej na terenie Niemiec. Pojazdy zostały zabezpieczone. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. Dalsze okoliczności wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu świebodzińskiego, nad ranem 12 grudnia 2015 roku otrzymali informację, że drogą S3 w stronę Szczecina mogą przemieszczać się dwa czarne Land Rowery. Te miały zostać wcześniej skradzione na terenie Niemiec. Pierwsze z aut funkcjonariusze ogniwa patrolowego zauważyli na drodze S3 około godz. 05:20 przy rondzie „Północ” w Świebodzinie. Auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Chwilę później policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świebodzińskiej komendy podali informację, że jadą za drugim Range Roverem. Ten nie zatrzymał się do kontroli w rejonie ronda „Południe”. Dzięki skutecznym działaniom policjanci w efekcie zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało oba pojazdy figurowały jako utracone. Zostały skradzione w październiku na terenie Niemiec. Oba Range Rovery są autami ekskluzywnymi, ich łączna wartość rynkowa szacowana jest na blisko 700 tysięcy złotych.

Zatrzymano również dwóch kierujących tymi samochodami. Z zatrzymanymi przeprowadzono już czynności procesowe. Zarówno 54-letni obywatel Turcji, jak i 37-letni obywatel Niemiec usłyszeli  zarzuty kradzieży z włamaniem do tych pojazdów. Okoliczności w jakich doszło do kradzieży drogich samochodów i to w jaki sposób znalazły się one w posiadaniu obu mężczyzn, wyjaśni prowadzone śledztwo.

 

źródło: asp. Łukasz Szymański

KPP w Świebodzinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.64 MB)

Powrót na górę strony