Aktualności

Poszukiwania zakończone sukcesem

Data publikacji 15.12.2015

Kilkudziesięciu strzeleckich policjantów wspomaganych przez mundurowych z KWP w Gorzowie Wlkp., strażaków oraz strażników leśnych brało udział w poszukiwaniu 44-letniego mężczyzny. W poniedziałek wieczorem /14-grudnia/ wyszedł z OPS-u w Dobiegniewie i przez kilkadziesiąt godzin nie dawał znaku życia. Dzięki mobilizacji ogłoszonej dla całej jednostki, współpracy z Państwową Strażą Pożarną i ochotnikami mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

W poniedziałek wieczorem strzeleccy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 44-letniego mężczyzny. Z uwagi na jego stan zdrowia, a tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński ogłosił alarm dla całego stanu osobowego jednostki. W poszukiwaniach brali udział mundurowi z pionów prewencji i kryminalnego. W akcję włączyli się również funkcjonariusze PSP w Strzelcach Kraj., strażacy ochotnicy, a także policjanci z Oddziałów Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., policyjni przewodnicy z psami służbowymi i strażnicy leśni. Łącznie 44-latka od późnych godzin nocnych szukało w sumie kilkadziesiąt osób. Intensywne działania nie ograniczały się do przeczesywania lasów i pól. Mundurowi sprawdzali również jeziora wykorzystując do tego łodzie motorowe. Takie intensywne działania musiały przynieść pozytywny rezultat. Wreszcie we wtorek po godzinie 13:00 kryminalni zaangażowani w poszukiwania znaleźli 44-latka na jednej z dróg leśnych niedaleko Wołogoszczy. Mężczyzna wyziębiony, ale w dobrym stanie trafił pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów i strażaków udało się odnaleźć osobę zaginioną. Na wysokości zadania stanęły również władze samorządowe, które zapewniły ciepły poczęstunek biorącym udział w poszukiwaniach.

 

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Ryszard Wiśniewski i Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich dziękują wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach za ich wkład i udział w szczęśliwym odnalezieniu zaginionego.

Powrót na górę strony