Policjanci przygotowani do sezonu letniego - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Świebodzin

Policjanci przygotowani do sezonu letniego

Data publikacji 24.06.2020

Pogoda utwierdza nas, że przyszło lato. Pamiętajmy, by sezon letni spędzić przede wszystkim bezpiecznie. W tym roku ma to szczególny wymiar. Oprócz zachowania rozsądku podczas wakacyjnych wypraw czy urlopu pamiętajmy także o stosowaniu środków ochrony osobistej oraz zachowaniu dystansu od obcych. Dla wszystkich, którzy czas będą spędzać nad wodą przypominamy, aby podchodzili do niej z respektem. Nad jeziorami jak co roku czuwać będą policyjne patrole.

Pogoda utwierdza wszystkich, że rozpoczyna się lato. Coraz wyższe temperatury zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu, np. na działkach lub nad jeziorami. W tym roku należy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo i stosować środki ochrony osobistej tam gdzie jest to wymagane oraz zachowywać dystans od obcych osób. Jak co roku podczas rozpoczynającego się sezonu letniego Policja przypomina o tym, by ten czas, był przede wszystkim spędzany z rozsądkiem. Podczas organizowania ognisk lub grilla uważajmy aby nie zaprószyć ognia, a  podczas spędzania czasu nad wodą, żeby mieć do niej respekt. Każdego roku wiele osób tonie. Część z nich przeceniła swoje siły, część niestety weszła do wody pod wpływem alkoholu. Aby te wakacje można było miło wspominać, należy ten czas spędzić bezpiecznie.

Policjanci ze Świebodzina są przygotowani do sezonu letniego. Patrole w rejonach plaż odbywać się będą zarówno od strony lądu, jak i na wodzie. Dla wielu osób sezon letni to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować się do podróży. Sprawdźmy stan techniczny pojazdu oraz zabezpieczmy mieszkanie. Spędzając czas wolny w domu zachowajmy ostrożność w Internecie, by nie dać się oszukać na „super oferty”.

Rowerzyści oraz osoby jeżdżące na hulajnogach i rolkach muszą wiedzieć, w których miejscach mogą się poruszać i zwracać uwagę na innych użytkowników ruchu drogowego. Kierowcy samochodów i motocykliści powinni pamiętać o obecności niechronionych uczestników ruchu drogowego, których w czasie wakacji na drogach będzie znacznie więcej.

 

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Tel. 519 534 237

  • mężczyzna i kobieta piją alkohol na pomoście
  • mężczyzna i kobieta piją alkohol na pomoście
  • mężczyzna skacze do wody
  • policjant zapina worek ze zwłokami
  • policjant zapina worek ze zwłokami
Ładowanie odtwarzacza...