Policjanci dla potrzebujących - „Bo przecież fajnie jest pomagać” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci dla potrzebujących - „Bo przecież fajnie jest pomagać”

Data publikacji 09.01.2020

Koce, ubrania, buty i wiele innych rzeczy zebrali policjanci, którzy zorganizowali zbiórkę wśród mundurowych i pracowników z nowosolskiej Policji. Wszystkie zebrane przedmioty trafiły do noclegowni w Nowej Soli oraz Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Nie od dziś wiadomo, że mundurowi od zawsze chętnie pomagają i wspierają tych najbardziej potrzebujących.

Nowosolscy policjanci nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również pomagają innym, którzy często zostają pozostawieni sami sobie lub są zdani na pomoc innych. Pod koniec ubiegłego roku policjanci zorganizowali zbiórkę ubrań, butów, pościeli oraz artykułów gospodarstwa domowego pod hasłem „Bo przecież fajnie jest pomagać”. Zebrane przedmioty zostały przekazane do noclegowni w Nowej Soli oraz do Domu Pomocy Społecznej  w Kożuchowie. W szlachetną akcję włączyli się również emeryci policyjni i  pracownicy cywilni. Wspólnymi siłami zebrano mnóstwo przedmiotów, które przydadzą się w codziennym życiu.

Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób nie mających swojego domu, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. Policjanci codziennie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także otrzymania ciepłego posiłku czy odzieży. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli  oraz Komisariatu Policji w Kożuchowie każdego dnia podczas służby zwracają szczególną uwagę na miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące. Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia czy bezdomność mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli