Długi sierpniowy weekend. Uważajmy na drogach - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Długi sierpniowy weekend. Uważajmy na drogach

Data publikacji 11.08.2017

Przed nami kolejny zbieg dni wolnych. Wielu zdecyduje się spędzić ten czas z dala od swych domów. Niech wszystkich kierowców charakteryzuje odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsadek. To mogą być czynniki, które sprawią, że podróż będzie spokojna i przede wszystkim bezpieczna. Lubuscy policjanci będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę drogami naszego regionu.

Od piątku /11 sierpnia/ lubuscy policjanci będą mocno czuwali na wszystkich arteriach komunikacyjnych naszego regionu. Zwiększona koncentracja stróżów prawa ma zapewnić bezpieczną podróż zmotoryzowanym. Funkcjonariusze głównie drogówki będą gotowi do pomocy, cennych wskazówek i szybkiego rozładowywania tworzących się ewentualnie utrudnień. Tu od razu nasuwa się wniosek polegający na wcześniejszym popracowaniem z mapą czy nawigacją w kontekście wyboru trasy alternatywnej. Szczególnie jeśli chodzi o wciąż remontowaną trasę S3, gdzie jednopasmowe miejscowo odcinki tej drogi /szczególnie w rejonie Gorzowa Wlkp./ nie radzą sobie z dużym natężeniem ruchu pojazdów z wielu miejsc Polski.

Ale pamiętajmy także o prędkości. Ta może zabić. To wciąż najczęstsza przyczyna drogowych zdarzeń. Nieoceniony będzie wcześniejszy wypoczynek i odpowiednie przygotowanie samochodu. Przypominamy o wyposażeniu najmłodszych pasażerów w foteliki i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Trzeźwość jest chyba zjawiskiem, nad którym specjalnie rozwodzić się nie trzeba. W każdym policyjnej jednostce można wcześniej się przebadać zanim wsiądzie się do auta.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/21874,Badz-gotowy-do-bezpiecznej-drogi.html

Zatem zróbmy wszystko, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie wrócić do tych, którzy na nas czekają. Lubuscy policjanci zrobią wszystko aby tak się stało. Szerokości!

Niżej przedstawiamy zestawienie zdarzeń drogowych w przedmiotowym okresie w latach poprzednich:

 

rok

wypadki

zabici

ranni

kolizje

2013

13

1

23

107

2014

10

0

14

104

2015

8

1

7

78

2016

10

2

11

121

 

Opracował:

nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...