Policjanci odzyskali skradzione Audi i Volkswagena - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione Audi i Volkswagena

Data publikacji 18.05.2017

Nowosolscy policjanci odzyskali Audi i Volkswagena, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy pojazdy wkrótce wrócą do swoich właścicieli. Zatrzymany został jeden z kierowców, który usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzanych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli ustalili, że przez nowosolski odcinek drogi S3 będą przejeżdżały dwa skradzione samochody. Z zebranych informacji wynikało, że będzie to Audi i Volkswagen.

Policjanci szybko potwierdzili wcześniejsze ustalenia, gdyż już po krótkim czasie na drodze S3 zauważyli wspomniane pojazdy. Funkcjonariusze zatrzymali samochody do kontroli, lecz jeden z nich zaczął uciekać. W pościg za nim, po chwili ruszyli kolejni policjanci, którzy odnaleźli porzuconego, Volkswagena. Po sprawdzeniu pojazdów w policyjnych systemach, okazało się, że zostały one skradzione na terenie Niemiec. 41-letni kierowca Audi został zatrzymany. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu legnickiego w przeszłości był już karany m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co został wobec niego orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie tego zakazu oraz paserstwo, 41-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Odzyskane pojazdy wkrótce wrócą do swoich właścicieli, a policjanci prowadzą już czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy Volkswagena.

To kolejne w ostatnim czasie odzyskane auto, przez nowosolskich policjantów: Skradzione Renault odzyskane przez nowosolska drogowkę

 

Źródło: sierż. Justyna Sęczkowska

KPP w Nowej Soli

Ładowanie odtwarzacza...