Wstąp do Lubuskiej Policji - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Wstąp do Lubuskiej Policji

Data publikacji 06.03.2017

Lubuska Policja zachęca do wstąpienia w jej szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić swych obywateli.

Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. W województwie lubuskim służbę w Policji pełni blisko 2700 osób, a średnio co trzy miesiące szeregi formacji zasilają kolejni kandydaci. W 2017 roku Komendant Główny Policji dokonał modyfikacji limitów przyjęć do służby w Policji, w ramach których garnizon lubuski realizował będzie przyjęcia w poniższych terminach:

 

23 maja 2017 roku – 25 osób

22 sierpnia 2017 roku – 16 osób

12 grudnia 2017 roku – 65 osób

 

W 2017 roku pierwsi kandydaci założyli już mundur Lubuskiej Policji. 28 lutego – 7 kobiet i 15 mężczyzn – uroczyście ślubowało powtarzając słowa roty. Następnie 22 nowych policjantów trafiło do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie poznają tajniki policyjnej służby:

 

Służyć wiernie Narodowi - Ślubowanie lubuskich policjantów

 

Jeśli Ty także chciałbyś wstąpić w szeregi lubuskich stróżów prawa, nie czekaj i złóż odpowiednie dokumenty w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz we wszystkich Komendach Powiatowych woj. lubuskiego.

 

Sporządził: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania