Ratujemy bezdomnych
Nadejście zimy niesie za sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur. Problem poważnie dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, nieporadne życiowo, samotne oraz znajdujące się pod wpływem alkoholu. Wschowscy policjanci zaangażowani w przeciwdziałanie bezdomności sprawdzają m.in. pustostany, tereny ogródków działkowych i piwnice.
Problem bezdomności nasila się zwłaszcza w okresie zimowym i dotyka przede wszystkim osoby samotne, bez dachu nad głową, nieporadne życiowo, które szukają schronienia bardzo często w opuszczonych zabudowaniach, na terenie ogródków działkowych czy piwnicach. Dlatego tak ważna jest natychmiastowa i zdecydowana, gdy zobaczymy osoby bezdomne. Szybkie poinformowanie służb może uchronić te osoby nie tylko przed wychłodzeniem organizmu, ale i przed śmiercią. Dlatego też wschowscy policjanci odwiedzają wszystkie miejsca, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo napotkania tych osób, którym chcą pomóc. Mundurowi monitorują również tereny dworców, przystanków autobusowych czy parków miejskich – wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą spędzać zimę. policjanci prewencji informują, jakie placówki zaangażowane są w walce z bezdomnościa.
Pamiętajmy jednak, że każdy może pomóc w rozwiązaniu problemu bezdomności, każdy z nas może uratować ludzkie życie takim osobom. Wszelkie sygnały, zgłoszenia będzie traktowane przez służby priorytetowo i z najwyższą uwagą, gdyż w takich wypadkach każda minuta wychłodzenia organizmu ma znaczenia dla zdrowia i życia. Wojewoda Lubuski uruchomił jak co roku telefon alarmowy - 800 109 160, pod który możemy dzwonic, gdy zauważymy osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu. Warto pamiętać o tych, którzy w życiu mieli nieco mniej szczęścia i uratować im życie.
Źródło: podkom. Maja Piwowarska
KPP we Wschowie
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.07 MB)