,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – briefing prasowy - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – briefing prasowy

Data publikacji 07.12.2016

Briefing prasowy zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. był okazją do przekazania lubuskim mediom informacji o znaczeniu oświetlenia pojazdu dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ogólnopolska kampania ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” ma uświadomić kierowcom i innym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest prawidłowe i zgodne z przepisami oświetlenie pojazdu.

Nie tylko jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszym powodują zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na fakt, czy bezpiecznie powrócimy do domu, niebagatelny wpływ ma również stan techniczny pojazdu, którym się poruszamy. Poza corocznymi badaniami technicznymi, wiele w tym zakresie zależy od nas samych. Przed wybraniem się w dłuższą drogę warto poświęcić te kilka, kilkanaście minut na sprawdzenie ciśnienia w oponach, poziomu oleju czy świateł. I właśnie oświetlenie pojazdu i jego prawidłowe ustawienie jest głównym tematem kampanii Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pn. „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”.

W celu poinformowania o założeniach i przebiegu tej kampanii w środę (7 grudnia) został zorganizowany, bezpośrednio przy drodze krajowej K-22, briefing prasowy dla przedstawicieli mediów. Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. - kom. Marcin Maludy oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. - mł. insp. Wiesław Widecki rozmawiali z dziennikarzami o najważniejszych zasadach prawidłowego oświetlenia pojazdów oraz ich wpływie na bezpieczeństwo drogowe. Kilkanaście metrów dalej patrol gorzowskiej drogówki przeprowadzał kontrole drogowe, podczas których policjanci sprawdzali stan techniczny zatrzymywanych pojazdów, a w szczególności ich oświetlenie. Mundurowi rozmawiali z kierowcami i odpowiadali na ich pytania związane z prawidłowym oświetleniem pojazdu.

Przypomnijmy, że w kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” obok Policji włączają się także Instytut Transportu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, około 200 stacji kontroli pojazdów w całym kraju oraz operator komunikatora Yanosik, którego każdy użytkownik otrzyma sms-a, informującego o możliwości bezpłatnego sprawdzenia świateł. Wystarczy 10 lub 17 grudnia wybrać się do wyznaczonej stacji kontroli pojazdów. W województwie lubuskim będzie to możliwe w trzech punktach:

- DAN-TRANS ul. Zielona 33-34 Gorzów Wlkp.,

- Stanisław Wróbel OSKP ul. Walczaka 26, Gorzów Wlkp.,

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Import-Export ul. Reymonta 3, Lubsko.

Policja liczy na przystąpienie do tej akcji kolejnych stacji diagnostycznych.

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek
fot/vid.: st. sierż. Maciej Kimet
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...