Bezpiecznie do celu? Sprawny autokar to podstawa - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Bezpiecznie do celu? Sprawny autokar to podstawa

Data publikacji 27.07.2020

Wakacje w pełni i choć z pewnymi ograniczeniami, zorganizowane wyjazdy na letni wypoczynek cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. O to, aby podróż była bezpieczna dbają sulęcińscy policjanci kontrolując autokary.

W środę (22 lipca) miała miejsce kolejna kontrola autobusu przed letnim wyjazdem dzieci i młodzieży. Celem podróży były polskie góry. Po uprzednim zgłoszeniu przez organizatora wycieczki, policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie, dokumenty kierującego jak i pojazdu oraz liczbę przewożonych osób. Nie było tu miejsca na najmniejsze odstępstwa czy uchybienia. Kontrola przebiegła bardzo sprawnie, a jej pozytywy wynik oznaczał, że uczestnicy wypoczynku mogą zająć miejsca w autokarze. Wybierasz się w podróż? Ty również zgłoś autokar do kontroli.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie planowanych wyjazdów. Punkt kontroli wyznaczony został przy ul. Witosa 1 (plac przy sklepie Mila). Istnieje również możliwość przeprowadzenia kontroli w innym miejscu, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub osobistym w jednostce Policji. Aby głosić kontrolę autokaru należy zadzwonić do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pod numer telefonu 47 79 312 11 lub 47 79 312 12.

 

źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie