Policyjne kontrole kierowców miejskich środków transportu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policyjne kontrole kierowców miejskich środków transportu

Data publikacji 17.07.2020

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego regularnie kontrolują trzeźwość kierowców. W swojej codziennej służbie nie pomijają także tych, którzy odpowiadają za bezpieczny transport kilkudziesięciu tysięcy osób. To kierowcy miejskich autobusów i tramwajów, których trzeźwość jest sprawdzana przez policjantów drogówki.

W pracy zawodowego kierowcy nie ma miejsca na błędy, bo nawet te najmniejsze mogą zakończyć się tragedią. Kierowcy miejskich autobusów i tramwajów codziennie odpowiadają za bezpieczny transport tysięcy pasażerów. Nie od dziś wiadomo, że wśród najważniejszych elementów bezpiecznej podróży wymienia się trzeźwość kierowcy. Dlatego policjanci drogówki sprawdzają, jak sytuacja ta wygląda w gorzowskim transporcie miejskim.

Funkcjonariusze kontrole trzeźwości przeprowadzają w różnych godzinach i miejscach. Policjanci pojawiają się na trasie przejazdu autobusów i tramwajów. Mundurowi po wykonaniu dotychczasowych badań nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Podczas policyjnej kontroli nie mieli żadnych wątpliwości, by takiemu badaniu się poddać. W rozmowach z funkcjonariuszami przyznają, że są potrzebne. To pokazuje, że kierowcy miejskiego transportu mają świadomość tego, że są odpowiedzialni za osoby, które przewożą. Spotkanie z funkcjonariuszami trwa zaledwie kilka chwil. Dzięki działaniom policjantów gorzowskiej drogówki pasażerowie mogą być pewni, że do trzeźwości kierowców autobusów i motorniczych nie ma uwag.

 

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.