Szybko zatrzymani po napadzie na mężczyzne. Podejrzani już w areszcie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Szybko zatrzymani po napadzie na mężczyzne. Podejrzani już w areszcie

Data publikacji 26.05.2020

Policjanci z lubskiego komisariatu po niespełna 20 minutach zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon i uciekli. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło 20 maja br. w Lubsku. Do pokrzywdzonego podeszło dwóch  mężczyzn. Szarpali, bili pięściami i kopali go po całym ciele, doprowadzając do stanu bezbronności. Zabrali mu telefon oddalając się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony po zdarzeniu zgłosił się do Komisariatu Policji w Lubsku, gdzie opisał całą sytuację oraz sprawców. Funkcjonariusze natychmiast udali się w rejon miasta. Rozpoczęli sprawdzanie ulic za podejrzanymi o dokonanie rozboju.  Po niespełna 20 minutach na jednej z ulic zauważyli dwóch opisanych mężczyzn. Policjanci zatrzymali 31- oraz 45-latka-mieszkańców pow. żarskiego i odzyskali telefon. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwali na przesłuchanie. Po zgromadzeniu materiałów procesowych usłyszeli zarzut rozboju.

W piątek (22 maja) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował ich na trzy miesiące.

Za tego typu przestępstwo może grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności. Kara dla zatrzymanych mężczyzn może być surowsza,  ponieważ działali w warunkach tak zwanej recydywy.

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach