Wspólne działanie służb - Policja i Straż Miejska w walce z pandemią - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Wspólne działanie służb - Policja i Straż Miejska w walce z pandemią

Data publikacji 03.04.2020

Policjanci pomagają w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Każde wsparcie w realizowaniu tych zadań jest niezwykle istotne. Teraz pomagają też strażnicy miejscy. Podczas wspólnych patroli mundurowi zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów wprowadzonych w walce z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19. Reakcja służb jest stanowcza, a osobom, które lekceważą obowiązujące prawo, grozi kara od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Od czwartku (2 kwietnia) policjanci i strażnicy miejscy zacieśniają współprace w walce z   pandemią. Mundurowi podczas wspólnych służb dokonują sprawdzeń osób objętych kwarantanną przypominając o obowiązku pozostania w wyznaczonym okresie w domu oraz o konieczności zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa”. Ponadto  kontrolują czy mieszkańcy powiatu krośnieńskiego przestrzegają obowiązków wynikających z wprowadzonych przepisów dotyczących walki z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19.

Patrolując ulice miast i wsi mundurowi zwracają dużą uwagę na osoby przemieszczające się, a także znajdujące się między innymi w rejonie sklepów, aptek, czy też poczty. Policjanci sprawdzają, czy zachowywana jest od siebie odległość dwóch metrów. Podczas przejazdów z radiowozu nadają komunikaty przypominające o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich łamania. Funkcjonariusze kontrolują także parki, skwery, place zabaw, promenady, obiekty sportowe. To miejsca, które od dłuższego czasu świecą pustkami, bo objęte zostały zakazem przebywania i korzystania z nich. Większość mieszkańców powiatu stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają wszystkich na ryzyko zarażenia. Przypominamy osobom lekceważącym przepisy, że za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 

podkom. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim