CHCESZ WSTĄPIĆ DO POLICJI? ZAPRASZAMY NA TRENING - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

CHCESZ WSTĄPIĆ DO POLICJI? ZAPRASZAMY NA TRENING

Data publikacji 28.01.2020

Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze można będzie zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. Instruktorzy będą udzielać pomocy i wskazówek, aby każdy, kto zdecyduje się stanąć na linii startu toru sprawnościowego pokonał go szybko i bez trudności. A później, po ukończeniu pozostałych etapów rekrutacji złożył ślubowanie i z duma nosił policyjny mundur.

Aby móc z dumą nosić policyjny mundur, trzeba poddać się rekrutacji do służby w Policji, która składa się z kilku etapów – jednym z nich jest test sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący -1 min. 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów sukcesywnie organizuje spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, podczas których będą demonstrować i pokazywać jak szybko i bez błędów pokonać tor przeszkód. Podczas spotkania kandydaci będą mogli zadawać pytania dotyczące rekrutacji, ale przede wszystkim uzyskają fachowe wskazówki i porady, jak przygotować się do testu sprawności fizycznej, jakich błędów się wystrzegać, aby w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety. Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tą odsłoną kwalifikacyjną.

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań z policyjnymi instruktorami:

  • Gorzów Wlkp. - 12 i 26 lutego 2020 r. w godz. 16.30 -18.00-na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego przy ul. Śląskiej w Gorzowie Wlkp.

  • Zielona Góra - 5 i 19 lutego 2020 r. w godz.11.00- 13.00- sali gimnastycznej przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze


nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.