Posiadał znaczne ilości metaamfetaminy. 25-latek trafił do aresztu - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Posiadał znaczne ilości metaamfetaminy. 25-latek trafił do aresztu

Wspólne działania przeprowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Lubsku, funkcjonariuszy Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego, Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonriuszy niemieckiej Policji pozwoliły na zabezpieczenie znacznej ilości metamfetaminy. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Decyzją sądu 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego na trzy miesiące trafił do aresztu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komisariatu Policji w Lubsku zainicjowali  działania mające na celu wyeliminowanie środków odurzających z obiegu oraz ustalaniu osób trudniących się zakazanym procederem.

            W środę (15 stycznia) od wczesnych godzin porannych w realizacji uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z  Krosna Odrzańskiego, Żandarmerii Wojskowej oraz  funkcjoriusze Policji niemieckiej. Sprawdzono jednocześnie kilka adresów na terenie Miasta i Gminy Jasień, gdzie wykonywano szereg czynności procesowych. W wyniku szeroko zakrojonych działań zabezpieczono znaczną ilość  metamfetaminy. Do sprawy zatrzymano 3 osoby. Wśród nich był 25-letni  mieszkaniec powiatu żarskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych.

W piątek ( 17 stycznia ) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej  w Żarach i aresztował 25-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za posiadanie narkotyków może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach