Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu poszukiwanego listem gończym 35-latka - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Pół kilograma narkotyków w mieszkaniu poszukiwanego listem gończym 35-latka

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci z lubskiego komisariatu zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany listem gończym. W mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany, które ukryte były w pudełkach i sejfie Mężczyzna został przesłuchany i trafił już do aresztu.

W  poniedziałek (13.01)  policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. 35-latek przebywał w swoim miejscu zamieszkania i nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Od maja ubiegłego roku ukrywał się m.in. na terenie Niemiec.

Podczas przeszukania, w mieszkaniu  policjanci znaleźli narkotyki. To blisko pół kilograma marihuany. Część zabronionych środków spakowana była w plastikowe pudełka , część ukryta w sejfie, który znajdował się na ścianie. 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego nie chciał go otworzyć, dopiero kiedy policjanci chcieli ingerować siłą, poszukiwany otworzył. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego  aresztu. We wtorek (14.01) został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Tłumaczył, że środki te posiadał na własny użytek. 35-latek trafił za kraty,  za popełnione wcześniej przestępstwa i spędzi  tam co najmniej 5 lat.  Za posiadanie narkotyków może mu grozić dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach