Areszt za liczne kradzieże paliwa i jazdę pod wpływem narkotyków - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Areszt za liczne kradzieże paliwa i jazdę pod wpływem narkotyków

Sulechowscy policjanci zatrzymali sprawcę wielokrotnych kradzieży paliwa oraz innych przestępstw, a wykonana przez nich praca śledcza i zgromadzony materiał dowodowy był dobrą podstawą do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny Komisariatu Policji w Sulechowie został powiadomiony o kierującym samochodem Mazda, który po zatankowaniu paliwa nie zapłacił i uciekł ze stacji paliw. Opis pojazdu otrzymały wszystkie patrole, które pełniły służbę w Sulechowie i okolicy. Po kilkunastu minutach samochód został zauważony na jednej z ulic miasta. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania się do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierujący nie zatrzymał się i usiłował uciekać. Mundurowi skutecznie zablokowali mu drogę, a agresywny kierowca podczas zatrzymania uderzył drzwiami samochodu w dłoń policjanta. Okazało się, ze kierowca jest pod wpływem amfetaminy i marihuany.Sulechowscy policjanci ustalili ponadto, że zatrzymany 32-latek, mieszkaniec podsulechowskiej miejscowości nie zatrzymał się do kontroli drogowej po raz kolejny – już był wcześniej skazany za takie przestępstwo. Ma również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo okazało się, prawdopodobnie odpowiada za kradzieże paliwa na stacjach w Sulechowie, Świebodzinie i Zielonej Górze. Wszystkie te zdarzenia są przedmiotem osobnego postępowania, w którym mężczyzna także będzie miał przedstawione kolejne zarzuty. 32-latek dotychczas usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej – działał w tzw. recydywie, bo w ciągu ostatnich 5 lat popełnił już takie przestępstwo za które został skazany prawomocnym wyrokiem. Kolejnym zarzutem jest prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków – także w warunkach recydywy, bo w 2017 roku został skazany za takie samo przestępstwo. Na tym jednak nie koniec. 32-latek odpowie także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i uszkodzenie ciała.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi rejonowemu w Świebodzinie na skierowanie do sądu wniosku o aresztowanie 32-latka. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 

podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze