55-latka okradała groby. Pomogli świadkowie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Gorzów Wielkopolski

55-latka okradała groby. Pomogli świadkowie

Mieszkanka Gorzowa Wlkp. usłyszała zarzuty kradzieży związane z ograbianiem grobów na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie Wlkp. Kobieta została ujęta przez dwie inne osoby i przekazana Policji. W mieszkaniu 55-latki odnaleziono rzeczy z innych okradzionych grobów. Podejrzanej, która usłyszała zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłego grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (18 listopada) na terenie Cmentarza Komunalnego w Gorzowie dwie mieszkanki Gorzowa Wlkp. odwiedzały akurat groby najbliższych. W pewnym momencie zauważyły dziwne zachowanie innej kobiety, która nerwowo obserwowała otoczenie przemieszczając się pomiędzy grobami. Zabierała do torby różne elementy znajdujące się na mogiłach tj. figurki i inne ozdoby. Obywatelską postawą wykazały się dwie kobiety, które widziały zachowanie 55-latki. Zaraz po tym poszły za tą osobą oddalająca się w kierunku miasta, równocześnie powiadamiając Policję. Mundurowi natychmiast podjęli działania. Dociekliwość śledczych oraz szereg czynności, które wykonywali w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie kobiecie zarzutów. Okazało się, że już kilka miesięcy wcześniej podejrzana 55-latka dopuszczała się takich kradzieży w jej mieszkaniu odnaleziono przedmioty pochodzące z ograbionych grobów.

Podejrzana we wtorek (26 listopada) została przesłuchana przez policjantów z Komisariatu I Policji w Gorzowie Wlkp. i usłyszała zarzuty ograbienia miejsca spoczynku zmarłego. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

 

Opracowała: podkom. Marzena Śpiewak

Zespól Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.