Ponad dwa promile alkoholu i prawie 100 na liczniku. Podróż 43-latka przerwali Policjanci - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

Ponad dwa promile alkoholu i prawie 100 na liczniku. Podróż 43-latka przerwali Policjanci

Data publikacji 13.11.2019

Kontrola stanu trzeźwości kierujących była jednym z priorytetów działań sulęcińskich policjantów podczas długiego weekendu. Jak się okazało, niestety nie każdy wziął sobie do serca prostą zasadę: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. 43-letni kierowca mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 92 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Jego podróż została w porę przerwana przez mundurowych.

Za nami „Listopadowy weekend”. Dla wielu była to kolejna okazja do wydłużonego wypoczynku, dla innych czas wytężonej pracy. Sulęcińscy policjanci zdecydowanie znaleźli się w tej drugiej grupie. Funkcjonariusze dbali o płynność ruchu na drogach, kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, sprawdzali także stan trzeźwości kierujących. Jak się okazało, nie każdy wziął sobie do serca prostą zasadę: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. 10 listopada w godzinach popołudniowych mundurowi prowadzili statyczną kontrolę prędkości w miejscowości Tursk. Pomiar jednego z pojazdów wskazał wynik 92 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Funkcjonariusz nadał sygnał do zatrzymania kierującemu. Ten jednak jak gdyby nigdy nic przejechał obok, zatrzymując się dopiero po kilkudziesięciu metrach. Następnie, już bardzo powoli jechał dalej nie zważając na mundurowych. Reakcja drogówki była natychmiastowa. Ruszyli za osobowym audi, które zatrzymało się po przejechaniu kolejnych kilkudziesięciu metrów. Bardzo szybko jasna stała się przyczyna podejrzanego zachowania kierowcy. Mężczyzna praktycznie wytoczył się z auta. Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zakończyli jego podróż, która mogła okazać się tragiczna w skutkach. 43-latek za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił uprawienia do kierowania. Teraz prócz uregulowania mandatu karnego czekają go poważniejsze konsekwencje. Za jazdę na tzw. podwójnym gazie kodeks karny przewiduję karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie