Aktualności

KPP Nowa Sól

4 w 1 – kierowca miał 1,5 promila, pasażer 3, jechali bez uprawnień, nieubezpieczonym pojazdem

Data publikacji 05.09.2019

Nowosolscy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd był nieubezpieczony. To jednak nie koniec. Pasażer, którego przewoził także był nietrzeźwy. W jego przypadku były to blisko 3 promile. Ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

We wtorek (3 września) dzielnicowi podczas obchodu rejonu w miejscowości Kiełcz, zauważyli mężczyznę jadącego na motorowerze. Wygląd i zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może kierować pod wpływem alkoholu. „Policyjny nos” się nie mylił. Po zatrzymania go do kontroli, od 37-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak się okazało zarówno kierujący, jak i jego pasażer znajdowali się „pod wpływem”. Kierowca miał blisko 1,5 promila, natomiast 52-letni pasażer blisko 3 promile. To jednak nie wszystko. Motorowerzysta nie posiadał uprawnień do kierowania oraz poruszał się pojazdem, który nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna usłyszy zarzut za kierowanie pod wpływem alkoholu, odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w tym za przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości. Czeka go również kara administracyjna z uwagi na brak obowiązkowego ubezpieczenia. Niestety ta sytuacja potwierdza, że pomimo licznych apeli, kampanii medialnych oraz policyjnych akcji, nadal zdarzają się osoby, które siadają za kierownicą pojazdu pod działaniem alkoholu.

Pamiętajmy, że podczas kierowania pojazdem pod działaniem alkoholu, kierowcy narażają nie tylko siebie! To przede wszystkim wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Nowosolska Policja dokłada wszelkich starań, aby takich sytuacji było coraz mniej.

 

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli