Zatrzymania i areszty za przestępstwa narkotykowe - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Zatrzymania i areszty za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z komisariatu w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy zatrzymali pięć osób w związku z przestępstwami narkotykowymi. Przy zatrzymanych naleziono znaczne ilości marihuany, a także amfetaminę. W zatrzymaniach brali udział policjanci ze specjalnej grupy realizacyjnej.

Kilka dni temu na terenie Sulechowa i powiatu zielonogórskiego doszło do zatrzymań pięciu osób w różnych miejscowościach. Policjanci weszli do wszystkich mieszkań w tym samym czasie. Działania te miały związek z realizacją sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci z komisariatu w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie pięciu podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku 20-36 lat, mieszkańcy różnych miejscowości powiatu zielonogórskiego. Są znani sulechowskim policjantom, ale nie byli wcześniej notowani za przestępstwa narkotykowe. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli 85 gramów marihuany i 5 gramów amfetaminy oraz duże ilości gotówki w złotówkach i euro.

Dwie z pięciu zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie jest rozwojowa.

 

źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

  • Grupa realizacyjna Policji prowadzi po schodach zatrzymanego
  • Czynności z zatrzymanym. Policjant pilnuje osobę podejrzaną.
  • Zatrzymany stoi w celi.
  • Zatrzymany siedzi w celi
  • Zatrzymany siedzi w celi
  • Policjant zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu zatrzymanemu
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Ładowanie odtwarzacza...