Gorzowscy policjanci odzyskują skradzione rowery – 56-latek z zarzutami kradzieży - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Gorzowscy policjanci odzyskują skradzione rowery – 56-latek z zarzutami kradzieży

Data publikacji 12.08.2019

Skuteczna praca operacyjna kryminalnych z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp. doprowadziła do odzyskania trzech skradzionych rowerów. Zatrzymany do sprawy 56-letni gorzowianin usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Odzyskane jednoślady wrócą niebawem do swoich właścicieli.

Do kradzieży jednośladów dochodziło w ostatnich dniach w różnych miejscach gorzowskiego Zakanala. Rowery, które nie były zabezpieczone przed kradzieżą, znikały najczęściej z terenów posesji. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Gorzowie Wlkp. Skuteczne czynności operacyjne – rozpytania, sprawdzenia lombardów i komisów, doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za te przestępstwa. Osobą tą okazał się 56-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp., którego zatrzymano w czwartek (8 sierpnia). Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, dlatego noc spędził w policyjnej celi. Kryminalni odzyskali ponadto trzy rowery, które zostały skradzione na gorzowskim Zakanalu i w Jeninie. Odzyskane jednoślady wrócą niebawem do swoich właścicieli.

W piątek (9 sierpnia) z zatrzymanym 56-latkiem przeprowadzono czynności procesowe. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty kradzieży rowerów, do których się przyznał. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy kara orzeczona przez sąd może być wyższa.

Pamiętajmy, aby zawsze, gdy pozostawiamy nasze rowery – przed sklepem, domem, szkołą – używać elementów zabezpieczających, takich jak linki, u-locki, łańcuchy czy blokady rowerowe. Każdy taki element, w mniejszym bądź większym stopniu wpływa na zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą.

 

Opracował: podkom. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.