Kolejne skuteczne działania sulechowskich policjantów w sprawie zuchwałej kradzieży - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kolejne skuteczne działania sulechowskich policjantów w sprawie zuchwałej kradzieży

Policjanci z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Sprawcy uciekając przed kierownikiem sklepu, rzucali w niego skradzionymi butelkami z alkoholem.

W jednym z marketów na terenie Sulechowa, doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej. Nieznany mężczyzna próbował wynieść ze sklepu butelki z alkoholem. Został zauważony przez jednego z pracowników ochrony, który próbował go zatrzymać. Wtedy niespodziewanie pojawił się drugi mężczyzna, który stał przy drzwiach, aby ułatwić koledze ucieczkę ze skradzionym alkoholem. Mężczyźni wspólnie zaczęli uciekać, rzucając butelkami z alkoholem w goniącego ich kierownika sklepu.

O zdarzeniu powiadomiony został natychmiast dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie, który skierował na miejsce patrol prewencyjny, a także kryminalnych. Policjanci, którzy zaangażowali się w sprawę już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali mężczyzn. Podejrzanych zatrzymano w mieszkaniu dziewczyny jednego z nich.

Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Trwa postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze