Aktualności

Miał ponad 2 promile i spowodował kolizję. Pijanego kierowcę ujął obywatel, który wezwał Policję

Data publikacji 28.02.2019

Nietrzeźwi kierujący to bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 73-latek, który wsiadł za kierownicę opla miał ponad dwa promile i spowodował kolizję. Dalszą jazdę uniemożliwił mu obywatel, który wezwał Policję. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 73-latkowi, który za swoje niebezpieczne zachowanie odpowie przed sądem.

W środę (27 lutego) wieczorem dyżurny żarskiej Policji przyjął zgłoszenie o kolizji, którą spowodował nietrzeźwy kierowca. Został ujęty przez pokrzywdzonego, ponieważ chciał oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci z Posterunku Policji w Łęknicy gdy przybyli na to zdarzenie, ustalili, że 73-letni mieszkaniec pow. żarskiego, który kierował samochodem marki Opel, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Chevrolet. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 73-letniego kierowcy. Okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

Wszyscy, którzy wsiadają za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z konsekwencjami takiego zachowania, tj. utratą prawa jazdy, karą grzywny, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do lat 2. Na szczęście społeczeństwo ma coraz większą świadomość tego, jak dużym zagrożeniem jest nietrzeźwa osoba za kierownicą. Policjanci otrzymują coraz więcej sygnałów i zgłoszeń obywateli związanych właśnie z tego typu zachowaniem. W minionym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wszczęli postępowania wobec 163 nietrzeźwych kierujących.

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach