Wspólny cios Policji i KAS w nielegalny hazard - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Wspólny cios Policji i KAS w nielegalny hazard

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z Sulechowa i funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów i zlikwidowali dwa salony gier hazardowych znajdujące się w różnych miejscowościach na terenie powiatu zielonogórskiego. Kary jakie grożą właścicielom według Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywny w wysokości nawet 600 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali dwa lokale wytypowane wcześniej przez dzielnicowych. Podejrzenia dzielnicowych potwierdziły się. Na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w obiekcie. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W tej chwili wszczynane jest postępowanie karne skarbowe w stosunku do osób urządzających nielegalne gry. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ok. 5 tys. zł.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze