Skuteczny dzielnicowy odzyskał skradziony towar i zatrzymał poszukiwanego - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Sulęcin

Skuteczny dzielnicowy odzyskał skradziony towar i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 25.02.2019

Dzięki szybkiej reakcji st. asp. Marcina Warsińskiego – dzielnicowego gminy Słońsk – 36-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież, a skradziony towar wrócił na sklepowe półki. W trakcie czynności okazało się, że „kompan” mężczyzny był poszukiwany listem gończym - trafił do zakładu karnego.

W piątek (22 lutego) dzielnicowy st. asp. Marcin Warsiński otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży w jednym z marketów. Od świadka zdarzenia uzyskał opis wyglądu mężczyzny oraz pojazdu, którym oddalił się ze sklepu. Reakcja dzielnicowego była natychmiastowa. W wyniku podjętych czynności, na parkingu innego marketu zauważył opisany pojazd, a w jego pobliżu mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Policjant sprawdził zawartość plecaka 36–latka. Znajdowały się w nim przedmioty pochodzące z kradzieży, której udało mu się dokonać w drugim z „odwiedzonych” tego dnia marketów. W aucie mężczyzny znajdował się pasażer, który jak się okazało był osobą poszukiwaną listem gończym w związku z przestępstwem, jakiego dopuścił się w przeszłości. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, alkohol i kosmetyki warte ponad 600 zł wróciły na sklepowe półki.

Obaj mężczyźni, zostali przewiezieni do sulęcińskiej komendy, gdzie wykonane zostały z nimi dalsze czynności. 36–latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał, natomiast 37–latek poszukiwany listem gończym trafił do zakładu karnego celem odbycia orzeczonej kary.

 

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie