Aktualności

Alkohol za kierownicą, zakaz prowadzenia pojazdów i niezatrzymanie się do kontroli – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 29-latka

Data publikacji 21.02.2019

Kierowca audi nie zatrzymał się do drogowej kontroli i próbował uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali kierowcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu i mając orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje bezmyślne zachowanie i popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W środę (20 lutego) , kilka minut przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w Słubicach kierujący autem może mieć „uszkodzony tłumik” i zakłóca mieszkańcom ciszę nocną. Po krótkiej chwili policjanci zauważyli odpowiadające zgłoszeniu audi A4 i postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował go, dodał gazu i próbował ociekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, kierujący nadal kontynuował ucieczkę, cały czas przyspieszając i nie reagując na wydawane sygnały. W pewnym momencie kierujący wjechał na jeden z parkingów w Słubicach i zatrzymał pojazd. Policjanci natychmiast uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i go zatrzymali. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek, mieszkaniec powiatu słubickiego kierował pomimo wydanego dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

29-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach