Policjanci zabezpieczyli 14 kg krajanki tytoniowej - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci zabezpieczyli 14 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 10.01.2019

Żagańscy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 14 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które znaleźli w mieszkaniu u 56-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Iłowa.

W środę (9 stycznia br. ) policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu udali się na przeszukanie do mężczyzny, który jak ustalili posiadał nielegalny tytoń. Kiedy weszli do jego mieszkania zauważyli, że 56-latek akurat porcjował krajankę tytoniową, pakując ją do worków strunowych. Zaskoczony widokiem policjantów i bez szans na jakiekolwiek tłumaczenie od razu przyznał się, że krajanka faktycznie należy do niego. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Iłowa, został już przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą oszacowali, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie prawie 12 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Zabezpieczony tytoń policjanci przekażą do urzędu celnego. Oprócz przepadku „trefnego” tytoniu 56-latek będzie musiał zapłacić karę grzywny.


 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu